top of page
Szukaj
  • Daria Linkowska

Szybki rozwód - 3 kroki


Szybki rozwód
Szybki rozwód

3 kroki do szybkiego rozwodu 🚀


1. Rozwód za porozumieniem stron (rozwód bez orzekania o winie) 🤝


Porozumienie to klucz do szybkiego rozwodu 🗝️. Małżonkowie, którzy zgadzają się co do warunków rozwodu, mogą liczyć na szybki proces sądowy. Kiedy obie strony przedstawiają zgodne żądania, sąd nie musi przeprowadzać szczegółowego postępowania dowodowego, co znacznie przyspiesza całą procedurę. Dzięki temu możemy osiągnąć szybki rozwód 🏃‍♂️.


Musicie być zgodni w każdym punkcie, więc powinniście ustalić:

- sposób rozwiązania małżeństwa – z winą czy bez winy ⚖️

- władza rodzicielska 🧒

- miejsce zamieszkania dziecka/dzieci 🏠

- alimenty 💰

- kontakty z dzieckiem/dziećmi (nieobowiązkowe) 📅

- sposób korzystania z mieszkania (nieobowiązkowe) 🛋️


Może dzisiaj wydaje Ci się porozumienie niemożliwe 🤷‍♂️, ale z doświadczenia wiem, że na wypracowanie porozumienia potrzebny jest czas i odpowiednia argumentacja. Moim klientom wielokrotnie pomogłam wypracować takie porozumienie, choć zapewniali mnie, że w ich sprawie będzie to niemożliwe 💪.


2. Prawidłowo sformułowany pozew o rozwód i reszta pism w sprawie o rozwód 📄


Pozew o rozwód 📝. Zawsze zwracam na to uwagę, ponieważ w internecie jest wiele wzorów pozwów i pism, w tym odpowiedzi na pozew, ale nie każde będzie pasować do Waszej sytuacji, co może powodować, że sąd zanim wyznaczy termin rozprawy będzie musiał którąś ze stron wezwać do uzupełnienia braków formalnych lub doprecyzowania żądania... A tu już mamy stratę czasu ⌛. Zanim sąd wyśle takie wezwanie do Was, zanim odbierzecie, odpiszecie, zanim dotrze do sądu i na biurko sędziego... Chyba rozumiesz, do czego zmierzam 🤔.


3. Dobre odpowiedzi w trakcie przesłuchania małżonków w sądzie - ustanie wszelkich więzi małżeńskich 🎤


Musicie przekonać sąd, że wszystkie więzi między Wami ustały 🛑. Są pewne pytania, które zadaje sąd w czasie przesłuchania małżonków, dzięki którym ustala, czy faktycznie tych więzi nie ma. Jedna zła odpowiedź może przekreślić całe postępowanie i sąd oddali pozew o rozwód ❌.


To tak w skrócie 📚. Sam pozew o rozwód to dopiero początek 🌅.


Mam nadzieję, że trochę Ci pomogłam 😊, choć pewnie w Twojej głowie jest jeszcze wiele pytań i wątpliwości 🤔. Codziennie przyjmuję do prowadzenia sprawy o rozwód i wiem, jak ważne jest mieć kogoś, dzięki komu będziesz czuć się w tym postępowaniu bezpiecznie 🛡️. Nie będziesz sam/sama na rozprawie 🤝.


Możesz zadzwonić, usiąść ze mną i omówić, jak u Ciebie to wszystko poukładać 📝.


📞 +48 791039209

203 wyświetlenia

Powiązane posty

Zobacz wszystkie

コメント


bottom of page